Cezayir Üretim Tesisi

23.500 m2 alanda hizmet veren tesisimizde Kuzey Afrika Pazarına yönelik üretim gerçekleştirilmektedir. Mamul girişinden nihai ürüne dönüşünceye kadar tüm üretim süreci tam otomasyonlu tesisimizde yapılmaktadır. Geniş ürün ve renk seçeneği ile sektörün tüm ihtiyaçları tek çatı altında karşılanmaktadır.

 

GERİ DÖNÜŞÜM BİRİMİ

Ergünbaş üretim tesisimizdeki geri dönüşüm bölümünde aylık 1000 ton malzeme geri dönüştürüldükten sonra üretime kazandırılarak günlük 1000 takım kompozit kapı komponentlerinin üretimi yapılmaktadır.

Cezayir tesisimizde aylık 1000 ton PVC geri dönüşümü yapılmaktadır. Tesisimizdeki kapasitenin tamamı bir diğer üretimimiz olan kapı bileşenlerinin girdisi kullanılmaktadır.

Cezayir’deki yerel pazardan ve Libya’dan plastik hurda getirilmektedir. Gelen bu hurdalar kırılıp öğütülerek toz haline getirilip işletmenin diğer birimi olan kompozit üretim birimine getirilmektedir.

Geri dönüşüm bölümünde hazırlanan malzemeler mikser bölümüne getirilerek burada talaş ve katkı maddelerinin de mikser makinesine belli oranlarda eklenmesiyle kompozit malzemenin hammadde hazırlık aşaması başlamaktadır. Mikser bölümü günlük 50 ton, aylık olarak da 1300 ton hammadde üretimi yapmaktadır.

KOMPOZİT PROFİL VE LEVHA ÜRETİMİ

Kuzey Afrika pazarına hitap eden Cezayir merkezli Kompozit Üretim Tesisimiz 10.000 adet extruder hattı aylık 1100 ton kompozit profil üretimi ve aylık 500 ton PVC levha üretimi gerçekleştirmektedir.

PVC ile kurutulmuş ve nemi alınmış ağaç talaşının birleşimiyle elde edilen hammaddenin extruzyon sistemiyle üretiminden kompozit ürünler elde edilir. Extruzyon yönteminde kullanılan hammadde yüksek sıcaklık ve basıncın etkisiyle hamurlaşarak extruder makinesinin ağzına takılan kalıbın sayesinde istenilen ürün şeklini almaktadır. Erdoor markası ile Cezayir’de günlük 2000 adet levha üretimi yapılmaktadır.

KAPI ÜRETİM BİRİMİ

Kompozit profil ve levha üretim biriminden çıkan yarı mamüller kapı üretim biriminde kullanılarak günlük olarak 1000 adet kapı üretimi yapılmaktadır.

Cezayir üretim tesisimizde özel üretim teknolojileri kullanılarak kompozit kapı üretimleri yapılmasının yanı sıra melamin kapı üretimi de gerçekleştirilmektedir.

 

PANEL ÜRETİM BİRİMİ

Panel üretim biriminde mobilya sektörünün girdisi olan mobilya panellerinin üretimi gerçekleşmektedir.

BORU ÜRETİM BİRİMİ

Yapı malzemeleri sektöründe ürünleri ile tanınan Ergünbaş Group, Ergünbaş Pipe markası ile son teknolojiye sahip makine parkı ile tarım sektöründe ihtiyaçlara cevap vermek üzere damlama ve yağmurlama sulama boruları ile ek parçaları üretmektedir. Doğal kaynağımız suyu koruma bilinciyle ve çevreye duyarlılıkla hareket eden Ergünbaş Pipe, Cezayir’in yanı sıra Afrika ve Ortadoğu pazarında hizmetlerini sürdürmektedir.

TR EN FR AR